Vyhľadávanie

V ponuke je 45 nehnuteľností.

DOHODA  O  SPROSTREDKOVANÍ PREDAJA  NEHNUTEĽNOSTI

exkluzívna  

 

Exkluzivita, čo to vlastne je:

Exkluzívna zmluva garantuje ochranu prenajímateľa, predajcu, nájomcu i sprostredkovateľa. Je to zmluva, ktorou klient splnomocňuje realitnú kanceláriu k výhradnému zastúpeniu vo veci prenájmu a predaja uvedenej nehnuteľnosti.

Jestvuje množstvo vynikajúco prosperujúcich realitných kancelárií, ktoré pracujú so zákazkami bez exkluzivity, často bez akejkoľvek písomnej zmluvy. Určite ale vykonajú množstvo mravčej práce navyše, s ktorou ale samozrejme počítajú. Jednoznačne však zisk exkluzívnej zmluvy pri predaji nehnuteľnosti od predávajúceho je úspech pre realitnú kanceláriu. A to najmä na našom trhu, pretože sa takejto forme predaja slovenskí, a dokonca aj českí, klienti stále bránia, radšej zveria svoju zákazku viacerým agentúram, poprípade sa snažia nehnuteľnosť predať sami, pričom v Amerike a Európe sa predávajú nehnuteľnosti z deväťdesiatich percent cez realitné kancelárie a vždy sa pritom uzatvára exkluzívna zmluva. Majú na to dôvod, dobrá povesť je pre realitné kancelárie totiž stále iba zbožným prianím. Preto je dobré vytvoriť  čo najlepšie renomé a na to ste tu práve Vy.

Základom je však po získaní exkluzivity odmeniť klientovu dôveru dobrými službami.

Pred niekoľkými rokmi sa aj u nás cez exkluzívne zmluvy realizovalo podstatne viac obchodov. Dnes je to okolo desať percent. Majitelia sa tím ale výrazne poškodzujú. Cena ide dolu a naťahuje sa čas, kedy je nehnuteľnosť neobývaná, nepredajná a bez nájomníka, vlastník prichádza každý mesiac o svoje peniaze. Mnoho kancelárií neinzeruje majetok pod schválenou cenou respektíve si cenu nadhodnotia.

Výhody exkluzívnej zmluvy

Medzi jej najzákladnejšie výhody patrí to, že v momente po podpísaní takejto zmluvy prechádzajú všetky starosti a problémy spojené s predajom majetku z pliec predávajúceho na širšie plecia realitnej spoločnosti, teda na nás ako sprostredkovateľa. A tých je množstvo, napríklad inzerovanie, vyhľadávanie záujemcu (investorov), realizácia celej transakcie atď. Základom úspešného predaja je kvalitná prezentácia na realitnom trhu (kvalitný a prehľadný popis nehnuteľnosti na realsofte + kvalitné fotky), teda vyhotovíme potrebnú fotodokumentáciu a podrobný opis nehnuteľnosti, zaistíme všetky potrebné doklady a listiny, podáme všetky potrebné informácie na uskutočnenie obchodu, aby prípadných záujemcov neodradil nedostatok údajov už v inzeráte. Keďže sa nevyhýbame spolupráci s inými realitnými kanceláriami a zároveň spolupracujeme s množstvom iných agentúr, investormi (Česko, Rusko, Maďarsko, Ukrajina, Slovensko), tak tým sa značne zvýši počet potenciálnych kupcov a zníži čakacia lehota.

Opak, čiže bez Exluzívnej ponuky: Jedna nehnuteľnosť takýmto spôsobom bude ponúkaná napríklad desiatimi rôznymi kanceláriami za desať rôznych cien. To spôsobí v očiach prípadných záujemcov zákonite nedôveru. Navyše, opakovanie jedného inzerátu mnohými realitkami v jednom či viacerých periodikách pôsobí na potenciálnych klientov skôr negatívne, majú pocit, že ide o nehnuteľnosť nie príliš atraktívnu. Takáto nehnuteľnosť sa stáva najmä vďaka internetu sprofanovanou a svojmu vlastníkovi prináša iba straty. Preto poukazujte aj na to, čo spôsobí ponúkanie bez exkluzivity – neatraktívna, nedôveryhodná.

 

Zhrnieme si to

Výhody exkluzívnej zmluvy

 • Prvá osobná prehliadka nehnuteľnosti a fotenie ponúkaného objektu.
 • Poradenstvo a zaistenie potrebných formalít a zmlúv.
 • Odhad skutočnej trhovej ceny - odporučenie výšky nájomného a kúpneho
 • Exkluzívna inzercia, ako na internete, tak aj osobne investorom
 • Istota obchodu vedie realitné kancelárie k spolupráci s väčšinou viacerými profesionálnymi RK v regióne.
 • Poskytnuté pravidelné informácie o reakcii záujemcov na ponuku a cenu.
 • Prehliadky vážnych záujemcov - poznajú podrobnosti, lokalitu a fotodokumentáciu, prehliadka často vedie k rozhodnutiu.
 • RK pripraví kompletné podklady pre úspešné uzatvorenie platnej nájomnej a predajnej zmluvy (súčasť servisu).
 • RK poskytnuje rozličné bonusy – sťahovanie do 150 EUR
 • Pomoc i v priebehu transakcie - s prepisom energií a daňovým priznaním, nadštandardné služby zmluvným klientom sú väčšinou zdarma.
 •  

Spolupráca s niekoľkými RK:

 • Osobná prehliadka nebýva pravidlom.
 • Možnosť zaistenia základných zmlúv, aj keď tu zabezpečujeme kompletné zmluvy, 
 • Bez prehliadky nie je možné odborne určiť optimálnu výšku nájomného a samotnú cenu nehnuteľnosti
 • Len internetová alebo občasná osobná inzercia/ponuka
 • Neistota odmeny pre nezmluvné RK - neochota spolupracovať s ďalšími RK na prenájme a predaji.
 • Bez zmluvného zastúpenia žiadne pravidelné informácie o postupe prenájmu, predaja a požiadavkách záujemcov.
 • Prehliadky záujemcov, ktorí nepoznajú fotodokumentáciu.
 • Príprave podkladov k uzavretiu nájomnej zmluvy musíte venovať o niečo viac času a energie.